KLIMATYZATORY


LG

LG logo

NOWA SERIA KLIMATYZATORÓW DOMOWYCH


Klimatyzatory LG to rozwiązanie dla osób szukających nowoczesnej klimatyzacji w rozsądnej cenie. Urządzenia posiadają szereg systemów zwiększających energooszczędność, m. in. aktywną kontrolę zużycia energii czy wyświetlacz zużycia energii. Producent dba o takie aspekty jak cicha praca jednostki wewnętrznej oraz agregatu. Dzięki zastosowaniu automatycznego oczyszczania oraz skutecznych filtrów, użytkownik może cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem. Dzięki funkcji Jet Cool nagrzane pomieszczenie schłodzimy w ciągu zaledwie kilku minut. Urządzenia występują w kilku wersjach różniących się wyposażeniem oraz funkcjami.


OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Najwyższa wydajność energetyczna


Technologia inwerterowa LG zapewnia wysoką wydajność przy jednoczesnej minimalizacji zużycia energii.

Wprowadzane przez firmę LG nowoczesne rozwiązania i modyfikacje powodują jeszcze większe korzyści dla użytkownika.

NOWY 3-RZĘDOWY HYBRYDOWY WYMIENNIK CIEPŁA


Poprawa efektywności energetycznej przez zastosowanie 3-rzędowego hybrydowego wymiennika ciepła i rury z wysokim żłobieniem.
- Znaczne zwiększenie wydajności poprzez dodanie trzeciego rzędu do hybrydowego wymiennika ciepła, powiększającego w efekcie jego powierzchnię.
- Ograniczenie strat ciepła w wyniku zastosowania rurek o różnych średnicach.
- Zwiększenie wewnętrznej powierzchni rur o 40% dzięki zastosowaniu wysokiego żłobienia.

Klimatyzator LG Sirius

ZWIĘKSZONY ROZMIAR WENTYLATORA


Dzięki redukcji zawirowań zmniejszających przepływ powietrza oraz poprzez zwiększenie średnicy wentylatora, ilość nawiewanego powietrza zwiększyła się z 12 do 15,5 m3/min.

Klimatyzacja LG Wentylator

WYSOKOWYDAJNA SPRĘŻARKALiczba króćców ssących została zredukowana z 2 do 1 w celu podniesienia efektywności sprężania czynnika chłodniczego podczas pracy na niskich obrotach. Silniki prądu stałego BLDC w klimatyzatorach LG charakteryzują się największym na świecie poziomem wydajności.

Sprezarka LG

ZWIĘKSZONA WYDAJNOŚĆ NAPĘDU INWERTEROWEGO


Zoptymalizowano czas przepływu prądu poprzez kontrolę liczby przetworników prądu w zależności od chwilowego zapotrzebowania energetycznego. Ponadto zastosowanie komponentów wykonanych z karborundu (SiC – węglik krzemu) przyczyniło się do ograniczenia strat mocy, przez co uzyskano wyższą wydajność i zwiększoną efektywność energetyczną w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami inwerterowymi.

Klimatyzacja LG SiC

AKTYWNA KONTROLA ZUŻYCIA ENERGII


Z funkcją Aktywnej Kontroli Zużycia Energii w zależności od sytuacji i potrzeb można dowolnie kontrolować poziom zużycia energii elektrycznej.
Funkcja Aktywnej Kontroli Zużycia Energii pozwala wybrać pobór mocy na poziomie 80% lub 60%. Zapewnia to redukcję zużycia energii w inteligentny sposób.


Naciśnięcie przycisku funkcji Aktywnej Kontroli Zużycia Energii powoduje obniżenie maksymalnej częstotliwości pracy silnika sprężarki, co w efekcie zmniejsza zużycie energii elektrycznej.


Tryb normalny  100% chłodzenia przy zużyciu 100% energii.
Poziom 1   85% chłodzenia przy zużyciu 74% energii.
Poziom 2   67% chłodzenia przy zużyciu 54% energii.

Klimatyzacja LG Aktywna kontrola zużycia energii

MONITOROWANIE POZIOMU ZUŻYCIA ENERGII


Jednokrotne naciśnięcie przycisku „ENERGY DISPLAY” na sterowniku bezprzewodowym klimatyzatora ARTCOOL Slim powoduje wyświetlenie na wyświetlaczu jednostki wewnętrznej bieżącego zużycia energii elektrycznej. Powtórne jego naciśnięcie wyświetli wartość skumulowanego poziomu zużycia energii.

Klimatyzator LG wyświetlacz zużytej energii

OBNIŻENIE POZIOMU HAŁASU

UNIKALNE SKOŚNE ŁOPATKI WENTYLATORA


Konstrukcja ukośnych łopatek wentylatora minimalizuje zmiany ciśnienia powstającego przy kontakcie łopatek z powietrzem, dzięki czemu poziom hałasu emitowanego przez wentylator należy do najniższych na świecie.

Klimatyzacja LG

SILNIK BLDC WENTYLATORA


Bezszczotkowy silnik prądu stałego (BLDC), wyposażonego w potężny magnes neodymowy oraz precyzyjną kontrolę 13 poziomów prędkości zapewnia nawiew powietrza oraz wysokie ciśnienie statyczne. Hałas mechaniczny oraz zakłócenia elektryczne są dużo niższe, co umożliwia uzyskanie wysokich prędkości obrotowych.

Klimatyzacja LG silnik BLDC

SILNIK BLDC WENTYLATORA


Bezszczotkowy silnik prądu stałego (BLDC), wyposażonego w potężny magnes neodymowy oraz precyzyjną kontrolę 13 poziomów prędkości zapewnia nawiew powietrza oraz wysokie ciśnienie statyczne. Hałas mechaniczny oraz zakłócenia elektryczne są dużo niższe, co umożliwia uzyskanie wysokich prędkości obrotowych.

Klimatyzacja LG silnik BLDC

OBNIŻENIE HAŁASU AGREGATU


Funkcja cichej pracy oferuje użytkownikowi komfort idealnej ciszy dzięki redukcji szczytowego poziomu hałasu agregatu.
W trybie cichej pracy „SILENT” całkowity poziom hałasu jednostki zewnętrznej został zredukowany o 3dB(A).

Klimatyzator LG Obniżenie hałasu agregatu

OCZYSZCZANIE POWIETRZA

ZDROWE POWIETRZE


Różne systemy filtracji, ochrona przeciwpyłowa i filtr 3M oczyszczają powietrze. Jonizator Plasmaster Plus redukuje nieprzyjemne zapachy i odświeża powietrze w pomieszczeniu czyniąc je czystym i zdrowym. Gdy klimatyzator przerywa pracę, samoczynnie się osusza utrzymując stan czystości i świeżości.

Klimatyzator LG Filtracja powietrza

JONIZATOR PLASMASTER


Ponad 3 miliony jonów Plasmaster sterylizuje nie tylko przepływające przez klimatyzator powietrze, ale również jego bezpośrednie otoczenie, czyniąc środowisko, w którym przebywa użytkownik czystym i bezpiecznym.

Klimatyzator LG Jonizacja powietrza

FILTR 3M MULTI-OCHRONA


Zaawansowane technologie firm 3M i LG w dziedzinie filtracji powietrza pozwoliło stworzyć filtr 3M MULTI-ochrona, zapewniający ochronę przed szkodliwym działaniem mikrocząsteczek kurzu, w tym wirusów, bakterii i alergenów, czyniąc środowisko naturalne bezpieczniejszym i zdrowszym.

Klimatyzator LG Filtr 3MFILTR 3M MICRO-OCHRONA


Filtr 3M MICRO-ochrona, dzięki ładunkom elektrostatycznym na swojej powierzchni eliminuje z powietrza mniejsze cząsteczki kurzu i inne mikroskopijnej wielkości szkodliwe substancje, wywołujące choroby układu oddechowego.

Klimatyzacja LG filtr micro ochrona
FILTR ANTYBAKTERYJNY


Podwójny filtr ochronny jest elementem pierwszego etapu oczyszczania powietrza. Zadaniem jego jest filtracja cząsteczek kurzu o wielkości powyżej 10μm, a następnie eliminacja przechwyconych w ten sposób bakterii. Łatwy do wyczyszczenia podwójny filtr ochronny z pokryciem eliminującym bakterie przechwytuje większe cząstki kurzu i innych zanieczyszczeń o wielkości powyżej 10μm.

LG Filtr siatkowyAUTOMATYCZNE OCZYSZCZANIE PLASMASTER


Wnętrze klimatyzatora jest utrzymywane w czystości dzięki osuszaniu wymiennika ciepła, a następnie ponownej sterylizacji.
Funkcja kompleksowego automatycznego oczyszczania zapobiega rozwojowi bakterii i pleśni w wymienniku ciepła, zapewniając użytkownikowi przyjemniejsze i bardziej komfortowe otoczenie.

Klimatyzator LG Autooczyszczanie


OPTYMALIZACJA NAWIEWU POWIETRZA

FUNKCJA JET COOL


Klimatyzatory z funkcją Jet Cool uzyskują zadaną temperaturę 3 razy szybciej niż pozostałe klimatyzatory. Zoptymalizowana konstrukcja wylotu powietrza zwiększa o 20% sprawność cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu.

Klimatyzacja LG Jet Cool

4-KIERUNKOWY AUTO SWING


Funkcja 4-kierunkowego nawiewu Auto Swing rozprasza chłodne powietrze szybko i wydajnie we wszystkich kierunkach.Klimatyzacja LG auto swing

6-STOPNIOWE STEROWANIE NAWIEWEM W PIONIE


Regulacja kierunku wypływu powietrza w pionie posiada 6 ustawień z pełną obsługą funkcji Auto Swing. Funkcja ta znacznie przyspiesza schładzanie określonych obszarów.


Klimatyzacja LG sterowanie nawiewem


5-STOPNIOWE STEROWANIE NAWIEWEM W POZIOMIE


Regulacja kierunku wypływu powietrza w poziomie posiada 5 ustawień z pełną obsługą funkcji Auto Swing. Ta funkcja umożliwia również schłodzenie określonych obszarów w bardzo krótkim okresie czasu.

Klimatyzacja LG sterowanie nawiewem

DELIKATNY DEDYKOWANY NAWIEW


Dzięki nowej funkcji 1 Touch Soft Air powietrze w pomieszczeniach jest rozprowadzane w sposób delikatny i komfortowy. Automatyczna regulacja nachylenia żaluzji zapewnia idealne dobranie kąta nawiewu i objętości powietrza.

Klimatyzacja LG Delikatny nawiew


SZYBKIE I SKUTECZNE OGRZEWANIE

Klimatyzatory pokojowe LG są w stanie ogrzać w krótszym czasie większe pomieszczenia, zapewniając użytkownikowi komfortowe warunki, a jednocześnie zużywając przy tym mniej energii.

Klimatyzacja LG Ogrzewanie


Klimatyzacja LG Ogrzewanie w niskich temperaturach

STEROWANIE PRZEZ INTERNET

WI-FI READY


Posiadając dowolne urządzenie Wi-Fi, jak laptop /smartfon, czy tablet, w dowolnym czasie za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego można uzyskać dostęp do klimatyzatora. (Jest to funkcja opcjonalna, a moduł bezprzewodowy jest niezbędny w każdym sprzęcie)

LG Wifi Ready

Klimatyzatory można kontrolować przy użyciu inteligentnych urządzeń podłączonych do internetu, jak smartfony czy tablety (z systemem Android lub iOS). Ta zaawansowana technologia zapewnia większą wygodę użytkowania.

LG Wifi Ready